АЛКОГОЛЬ І СПОРТ
Чи може спортсмен періодично вживати спиртне? Це питання цікавить багатьох початківців спортсменів, тому розглянемо докладніше цю проблему
Для початку розберемося, що таке спирт. Спирт (в хімії - етанол) є органічною речовиною, яка не містить в собі будь-яких білків, жирів або вуглеводів. Енергетична цінність спирту - 9 кілокалорій на грам. Властивості спирту нагадують властивості вуглеводів, але при цьому він не може переходити в глікоген і використовуватися організмом в подальшому. Спирт дуже токсичний, а його засвоюваність становить 10 грам на годину. Отже, якщо спортсмен випив 200 грам горілки, то щоб позбутися від спирту, його організму потрібно більше 8 годин. За цей час в тілі людини можуть статися безповоротні зміни.
Алкоголь шкідливо впливає практично на всі внутрішні процеси організму, в тому числі - і на секрецію гормону росту, завдяки якому і відбувається зростання і розвиток тканин кісток. Гормон росту переважно виділяється в першій фазі сну. Через алкоголь ритми сну порушуються, і тому вироблення цього гормону знижується на 20% -70%.
За ріст м'язової маси відповідає гормон тестостерон. Спочатку він виробляється у великих кількостях в чоловічому організмі, тому переважно чоловіки легше набирають м'язову масу, ніж жінки.
Завдяки алкоголю кількість тестостерону в крові різко падає і починається деградація м'язових тканин. Через вживання алкоголю організм отримує значно менше поживних речовин, виникає дефіцит амінокислот, білка, глікогену. Все це вкрай негативно відбивається на витривалості спортсмена, його швидкісних і силових показниках. Зрештою, навіть посилені тренування не дадуть необхідної віддачі, і доведеться серйозно задуматися над такою проблемою, як Лікування алкогольної залежності.
Алкоголь - це токсична речовина, тому в першу чергу організм буде витрачати енергію не так на регенерацію тканин після тренувань, а на виведення алкоголю з організму. В результаті, вживання алкоголю відіб'ється не тільки на зростанні мускулатури, але і на активності займатися в найближчі пару днів після вживання спиртного. Якщо ж спортсмен випив перед тренуванням, то це означає, що він даремно витратив кілька годин свого часу, так як м'язи не отримають більшого обсягу.
Крім того, якщо спортсмен йде на заняття на наступний день після випивки, то його робота стане малоефективною, так як він буде відчувати постійну слабкість. Можливо, що він не відчує її, займаючись тільки силовими вправами, але як тільки він перейде на аеробні навантаження, то його серцево-судинна система відразу відчує на собі дії спиртного. Так як алкоголь дав велике навантаження на серце, то тиск буде підвищено, може з'явитися сильна нудота і запаморочення, а також обіцяна слабкість.
Це стосується всіх алкогольних напоїв без винятку, тому не варто думати, що пляшечка пива, випита після тренування, абсолютно нешкідлива. Вчені довели, що хронічний алкоголізм розвивається в чотири рази швидше від вживання легких алкогольних напоїв та пива, ніж від міцного спиртного. Пиво несе для нашого організму величезної шкоди. Відбувається масова загибель клітин мозку, порушення всіх основних функцій спинного мозку, з'являється гепатит, гастрит, невропатія, уражаються слухові і зорові аналізатори. Також доведено тісний зв'язок між щоденним пивом і збільшеним артеріальним тиском.
Пити чи ні - це вибір індивідуальний. Але ми сподіваємося, що ця стаття змусить задуматися людей над тим, що вони роблять з власним організмом.
#ЗОЖ #холоднийяр #Холодний_Яр #холоднийяр2017 #ХЯ #фестиваль_нескореної_нації #Сокіл #НаціональнийАльянс #грушківка
